DekoracjeDodatkiŚlubWeseleJak rozświetlić wesele?

22 marca, 2022by PerfectMoments.pl

Dzień ślubu i wesela to szczególna i niezwykle ważna okazja w życiu każdej młodej pary. To dlatego należy szczególnie zadbać o wyjątkową oprawę. O ile w kościele lub urzędzie stanu cywilnego można powierzyć to zadanie innym, o tyle w sali weselnej młodzi zazwyczaj muszą się tym już zająć samodzielnie lub z niewielką pomocą swoich rodziców.

Z tego powodu najlepiej wcześniej zrobić sobie listę spraw do załatwienia, która obejmie wszystko, od menu i zastawy stołowej, poprzez świecie i lampiony na wesele, aż po takie drobiazgi jak pasujące kolorystycznie do całości eleganckie serwetki. Taki system pozwala uniknąć w późniejszym czasie wielu niedociągnięć i przykrych rozczarowań!

Oprawa takiego wydarzenia jest niesamowicie ważna

Dzieje się tak dlatego, że smaki potraw prędzej czy później wylecą z ulotnej pamięci, ale ogólne wrażenie atmosfery, uroku i dobrej zabawy pozostanie. Także choć jedzenie nie może być niesmaczne i powinno zostać pięknie podane, to nie można zapominać o pozostałych elementach. Pierwsze skrzypce gra tutaj ogólny wystrój, który nie powinien być mdły i pozbawiony charakteru. Większość sal pozwala na samodzielne wybranie zdobień, takich jak lampiony weselne czy świece na stołach.

Zawieszone u sufitu lampiony na wesele zyskują zresztą w ostatnich latach niesamowitą popularność, ponieważ ciężko wyobrazić sobie oświetlenie, które jednocześnie dawałoby tyle blasku i w tym samym czasie niesamowite wrażenie intymności. Dodatkowo są produkowane w różnych kolorach oraz kształtach, od prostokątnych toreb i torebek do wielkich i dumnych kul. Można je podświetlić przy pomocy drobnych lamp LED albo zwyczajnych żarówek, montując je zamiast standardowych żyrandoli.

Są świetne nie tylko w charakterze weselnego światła

Lampiony na wesele mogą występować także jako doskonała zabawa dla państwa młodych oraz gości. Wówczas posiadają inny stelaż i umieszcza się w nich niewielkie świeczki podgrzewacze. Dzięki gorącemu powietrzu unoszą się on i odlatują w siną dal, dając przepiękny pokaz podniebnych świateł. Są przy tym wielokrotnie tańsze od pokazów sztucznych ogni, które nie dość, że są niekorzystne cenowo, to jeszcze szkodliwe dla wielu zwierząt i środowiska naturalnego, a w wielu miejscach po prostu zakazane prawem.

Kupując latające lampiony weselne warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd. Ważne, żeby nie posiadały zbyt wielu kunsztownych wycięć, ponieważ trudniej będzie się im wówczas unieść. Jeszcze istotniejsze są atesty, dlatego lepiej je kupić u sprawdzonego producenta. To one świadczą o tym, że produkt jest bezpieczny dla środowiska i całkowicie biodegradowalny.