BiżuteriaŚlubJak wybrać idealne obrączki ślubne?

17 listopada, 2021by PerfectMoments.pl

Obrączki ślubne są symbolem miłości i wierności. Mają one świadczyć o nierozerwalności małżeństwa. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tej wyjątkowej biżuterii?

Kiedy dokonać zakupu?

Przygotowania do ślubu trwają często kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Każda para chce, aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wybór obrączek ślubnych nie musi być pierwszą rzeczą, z jaką powinni mierzyć się narzeczeni, jednak warto zabrać się za to 3-4 miesiące przed ceremonią ślubną. W większości przypadków obrączki wykonywane są na zamówienie, przez co czas oczekiwania może się znacząco wydłużyć. Warto więc zadbać o wybór obrączek ślubnych z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Rodzaje obrączek ślubnych

Podczas wyboru obrączek warto wybrać takie, które nie będą przeszkadzały nam w codziennym życiu – obrączki powinno nosić się cały czas, a wybór niewłaściwej biżuterii może przeszkadzać nam w pracy, uprawianiu sportu, czy innych czynnościach.

W sklepach jubilerskich znajdziemy szeroki wybór obrączek, od minimalistycznych, po dwukolorowe wysadzane diamentami.

Klasyczne obrączki ślubne

Jest to idealna opcja dla par, które stawiają na minimalizm i klasyczne rozwiązania. Cechują je prostota oraz wygoda w codziennym użytkowaniu. Jest to idealny wybór dla par, które marzą o jednakowych obrączkach – dzięki sporej gamie dostępnych produktów, każda para znajdzie model, który będzie pasował do obydwu małżonków. Na rynku znajdziemy także klasyczne obrączki, które przyozdobione są diamentem czy cyrkoniami.

Nietypowe obrączki

Obrączki te zdecydowanie wyróżniają się na tle klasycznych wersji, nierzadko znajdziemy obrączki o różnych kształtach, zdobieniach, a także kolorach. Artystyczne obrączki często wykonywane są na specjalne zamówienie, przez co odbiegają od standardowych norm.

Wybór kruszcu

Ostatnim elementem przy zakupie obrączek ślubnych jest wybór kruszcu, z którego zostaną wykonane. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Złoto – zdecydowanie najpopularniejszy metal, z którego wykonywane są obrączki ślubne. Najczęściej korzysta się z koloru żółtego, ale znajdziemy także obrączki wykonane z białego, a nawet różowego złota.

 

  • Srebro – kojarzone bardziej ze zwykłą biżuterią, jednak stosuje się je również do produkcji obrączek ślubnych. W przypadku użycia srebra często stosuje się zabieg rodowania, który ma na celu zabezpieczenie obrączek przed czernieniem.

 

  • Platyna – obrączki tworzone z tego kruszcu są bardziej prestiżowe, co też przekłada się na ich cenę. Obrączki z platyny mają większą masę, a także są trwalsze od pozostałych.