ŚlubWeseleModne wesela – trendy weselne na 2023 rok

10 lutego, 2023by PerfectMoments.pl

Wchodząc w nowy rok często robimy plany. Sporządzamy listę zadań do zrealizowania. I choć początek roku to faktycznie dobry moment na takie działania, to pamiętajmy, że zawsze warto marzyć. A kiedy już szczęście nas zaskoczy, to warto je zatrzymać i nieco mu pomóc. Zobaczmy więc, jakie będą modne wesela w najbliższym czasie. Nawet jeśli jeszcze nie do końca wiemy, z kim przyjdzie nam brać w nich udział.

Gdzie wesele?

Przede wszystkim zastanówmy się, gdzie zrobić wesele? Jak wybrać miejsce na ślub i wesele? Tradycyjnie miejscem na wesele jest dom albo okolice miejsca zamieszkania panny młodej. Jednak czasy, kiedy to zawsze znalazła się wolna stodoła i to wystarczyło na wesele, na szczęście dawno minęły. Dziś powinna to być elegancka sala na wesele, najlepiej w bardzo atrakcyjnym miejscu i oczywiście z noclegami dla gości. Często chcemy też mieć kameralny hotel na wyłączność dla naszych gości. Tu widać stały trend i ucieczkę od molochów, w których odbywa się kilka wesel na raz. Do mody wracają nieco spokojniejsze destynacje, w których można spokojnie przeżywać intymne wzruszenia z bliskimi nam osobami i cieszyć się chwilą. Na przykład, jeśli chcemy mieć wesele w górach, to może nie wybierajmy najruchliwszego deptaka w turystycznym kurorcie, tylko którąś z równie pięknie położonych sąsiednich miejscowości i na przykład zróbmy wesele w Sosnówce koło Karpacza.

Jak wygląda modne wesele 2023?

Trendy weselne, jakie obecnie obserwujemy, to głównie wesela z motywem przewodnim i wesela tematyczne. Najczęściej nawiązują one – mniej lub bardziej – do zainteresowań i pasji pary młodej. Powodzeniem cieszą się też niebanalne przyjęcia ślubne z wieloma elementami zabawowymi i niespodziankami. Takie wesele, na którym dużo się dzieje, to z pewnością marzenie ludzi lubiących imprezy, łamanie stereotypów i przygodę.

Inspiracje na wesela czerpać można po prosty z życia. Na przykład dla partnera, który ma słabość do wyszukiwania swych szlacheckich korzeni można zrobić wesele w stylu dworkowym, wzorowanym na Panu Tadeuszu. I koniecznie z niespodziewanym „zajazdem”! Dla miłośników kina albo sportu można urządzić przyjęcie ślubne w barwach ulubionego klubu albo ulubionego stylu filmowego. Pamiętajmy też, że modne obecnie jest po prostu wyrażanie siebie. A tu właściwie nie ma ograniczeń. Urządźmy wesele w takim stylu, w jakim naprawdę dobrze się czujemy.

Moda ślubna na 2023 rok

Modne wesela to oczywiście również modne kreacje ślubne. Wygląda na to, że w tym roku dominować będzie niezawodny styl glamour, ale też coraz większą popularność zyskują imprezy przebierane. Powraca również moda na styl retro – w duchu regencycore, choć zwykle łączymy go z nieco bardziej współczesną stylistyką. Na przykład krótka suknia ślubna, za to z koronkowym trenem. Modne będą też inne ciekawe stylizacje ślubne. Na przykład połączenie ślubnych kreacji damskich z elementami stroju męskiego. A być może będzie jeszcze odważniej i zobaczymy na ślubnym kobiercu panie w welonie i… spodniach?

Najmodniejszy kolor roku 2023 to viva magenta

Według badaczy trendów we wzornictwie i kolorystyce ubrań i wnętrz kolorem roku 2023 będzie Viva Magenta. I może właśnie takiej sali balowej poszukajmy? Taka sala na wesele powinna być przestronna, odpowiednio wysoka i dać możliwość aranżacji wesela w dowolnym stylu. Idealnym dopełnieniem czerwieni Viva Magenta będzie kolor biały. Wyobraźmy sobie teraz taką salę weselną – piękne karminowe wnętrze, do tego białe łukowe sklepienie i drewniany parkiet jakby zapraszający do tańca. Ale jak znaleźć salę weselną na miarę naszych marzeń?

Wracając do przykładu wesela w górach, okazuje się, że taka sala na wesele istnieje. W dodatku w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Oczywiście jeśli chcemy mieć ślub i wesele w Sosnówce koło Karpacza. Można tam znaleźć idealnie wpisującą się w weselne trendy, choć ponad stuletnią dworską salę balową.