Suknie ŚlubneModaModa ŚlubnaNowa czy używana – poradnik na temat zakupu sukni ślubnej

22 grudnia, 2022by PerfectMoments.pl

Dla wielu kobiet wybór sukni ślubnej ma naprawdę solidne znaczenie. Są takie, które zdecydowanie bardziej stresują się tym czy znajdą idealny model sukni i czy będą w nim dobrze się prezentować. Ale jednak należy zdawać sobie sprawę, że suknie ślubne są naprawdę drogie. A więc może zamiast nowej warto kupić używaną?

Czy warto inwestować w nową suknie ślubną?

Wiadomo, że nowa suknia ślubna będzie nam odpowiadać w 100%, wszak same ją wybierzemy, ale i dopasujemy. Ale z drugiej strony trzeba liczyć się z tym, że jej zakup może być kosztowny i uderzać w ślubny budżet. W końcu obecnie niemal wszystko zdrożało, a to oznacza, że wiele par musi liczyć się z tym, że cena za jedną osobę w restauracji wzrośnie nawet o 40%. Mając ograniczony budżet niejako trzeba szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie się da. Jednak ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu kobiety, a więc to w pełni zrozumiałe, że chce tego dnia wyglądać oszałamiająco.

Kupując nową suknie ślubną ma się rzeczywiście pewność, że będzie idealnie leżeć, wszak przyszłą pannę młodą czekają przymiarki, może też na bieżąco zwracać uwagę co jej nie odpowiada czy też, co chce poprawić. Jeżeli chcecie mieć suknie ślubną skrojoną na miarę, to konicznie wybierzcie się do salonu sukni ślubnych w Poznaniu.

Wybór ma znaczenie. A co z ceną?

Suknie ślubne w Poznaniu dostępne są naprawdę w wielu różnych rodzajach i wariantach. Bardzo łatwo jest więc znaleźć model swoich marzeń, w którym będziecie czuć się doskonale. Szeroki wybór rzeczywiście sprawia, że można wybrać taki model, który będzie przyszłej pannie młodej odpowiadał pod kątem estetyki, materiału, ale będzie też dobrany do typu sylwetki. Chcąc kupić suknię używaną trzeba liczyć się z tym, że znalezienie akurat takiej kreacji, która będzie Wam się nie tylko podobać, ale będzie wręcz zachwycać nie jest takie pewne.

Niewątpliwie mając nową suknie ślubną wiecie, że będzie dobrana do sylwetki, zaś kupując model używany konieczna będzie przeróbka. A jednak nie zawsze istnieje możliwość idealnego przerobienia sukni, bo można zaburzyć sam projekt. Do tego często przeróbka okazuje się nie tylko samą przeróbką, lecz niemal uszyciem sukni od nowa, co rzecz jasna wcale nie jest tanie.

Wspominaliśmy już, że nowe suknie ślubne nie są tanie, w sumie można zastanowić się, czy coś obecnie jest tanie. Jednak trzeba też zdawać sobie sprawę, że za używany model trzeba najczęściej zapłacić 85% ceny regularnej, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze przeróbki, czyszczenie chemiczne czy naprawa uszkodzeń. Biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny, okazuje się, że zakup używanej sukni wcale nie jest opłacalny.

Sprzedaż sukni ślubnej

W teorii zawsze można spróbować sprzedać swoją suknię ślubną. Ale trzeba liczyć się z tym, że jeżeli i Wy wycenicie ją na 85% wartości, to prawdopodobieństwo sprzedaży jest niemal zerowe. Zwyczajnie taka transakcja nie jest opłacalna dla drugiej strony. Można też spróbować sprzedać suknie w komisie. Przy czy wtedy otrzymacie około 25% jej wartości. Do tego wszystkiego suknia ślubna musi być wyprana i nie może być uszkodzona.

Ale zawsze możecie zrobić coś innego, a mianowicie zostawić swoją suknie na pamiątkę. Skoro ślub to wyjątkowy dzień w Waszym życiu, to suknia ślubna zapewne ma dla Was wartość sentymentalną. Być może, gdy urodzi się Wam córka to, gdy dorośnie i będzie chciała wziąć ślub wybierze właśnie Waszą suknię i w ten prosty sposób kreacja będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Wniosek jest jeden

Pewne jest to, że znalezienie sukni ślubnych w Poznaniu nie jest trudne i pewne jest to, że kupowanie modelu używanego nie jest wcale dobrym pomysłem. Jest przede wszystkim nieopłacalne pod kątem finansowym, ale wiąże się do tego jeszcze z koniecznością przeróbek, co także kosztuje, ale do tego wszystkiego jest też stresujące. Lepiej więc zakupić nową suknię ślubną, a potem cieszyć się z pamiątki, która będzie przypominać o tym ważnym dniu w Waszym życiu. Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, warto więc zrobić coś dla siebie i spełnić swoje marzenie o wyjątkowej sukni ślubnej.