UrodaZabiegi medyczny estetycznej – zapobiegaj zamiast zmieniać

16 marca, 2023by PerfectMoments.pl

Wokół zabiegów medycyny estetycznej narosło wiele mitów. Dzisiaj rosnąca świadomość dotycząca ich specyfiki pozwala wiele nieprawd wyeliminować, ale nadal nie brakuje ogólnych półprawd, które wiele osób niesłusznie zniechęcają do wizyty w klinice.

Prawda o zabiegach medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej zmienią cię nie do poznania? To powszechne jednak niestety nadal przekonanie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Zdecydowana większość osób korzystających z tego typu zabiegów wcale nie chce zmieniać swoich rysów twarzy i zmieniać się w kogoś innego. Nie proponują tego lekarze i kosmetolodzy. Podstawowym celem, jaki stawia sobie medycyna estetyczna, jest wyeliminowanie niedoskonałości, które nas irytują, spowolnienie procesów starzenia, wzmocnienie bariery ochronnej skóry, jej odnowa, głębokie odżywienie i nawilżenie. W tym celu sięga się w gabinecie medycyny estetycznej po kwas hialuronowy, zabiegi takie jak dermapen czy toksynę botulinową. Warto poczytać więceo zabiegach medycyny estetycznej, a przede wszystkim skorzystać z konsultacji ze specjalistą.

Dla kogo są zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest dla każdego, kto chce zadbać o wygląd swojej skóry, poprawić drobne niedoskonałości, zadbaj o młody wygląd przez jak najdłuższy czas. Każdy z nas ma inną skórę, inny organizm, inne doświadczenia, stan zdrowia, ewentualne dolegliwości, historię chorób itd. To wszystko ma ogromny wpływ na to, czego właściwie oczekujemy od medycyny estetycznej i co może ona nam zaproponować. Czy można przesadzić? Oczywiście istnieje takie ryzyko, ale moda na sztuczne i nienaturalne efekty już dawno minęła. Dzisiaj medycyna estetyczna ma przede wszystkim pomagać wydobywać jeszcze lepiej naturalne piękno

Kwas hialuronowy, toksyna botulinowa czy rewitalizacja skóry?

Usuwanie zmarszczek, powiększanie ust, nici liftingujące, osocze bogatopłytkowe — możliwości, które oferuje medycyna estetyczna, jest naprawdę wiele. Do popularnych zabiegów medycyny estetycznej obecnie należą przede wszystkim te stawiające na odmłodzenie skóry:

  • toksyna botulinowa,
  • wypełnianie kwasem hialuronowym,
  • zabiegi wypełnienia, uelastycznienia i przebudowy skóry,
  • dermapen i mezoterapia igłowa,
  • lifting biomimetyczny.

Zabieg zawsze powinien być dobrany do twoich indywidualnych potrzeb, efektów, które chcesz osiągnąć, a także aktualnej kondycji skóry. Z pomocą specjalistą przychodzą nowoczesne narzędzia pomiarowe umożliwiające precyzyjne wskazanie miejsca podania preparatów iniekcyjnych i wypełniaczy skórnych. Dzięki temu można uzyskać bardzo naturalny efekt, gładkie kontury twarzy, widoczne jej odmłodzenie i poprawę kondycji.