ZaproszeniaZaproszenia ślubne — jakie wybrać, jeśli cenicie minimalizm?

13 lipca, 2023by PerfectMoments.pl

Minimalizm to nie brak ozdób, ale bardzo wysmakowane zestawienie eleganckich wzorów i kolorów. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze detali na swoje wesele, by zachwycić gości oryginalnymi pomysłami oraz zachować ciekawy i stonowany styl.

Każdy szczegół ma znaczenie

Każdy drobiazg przy planowaniu tej jedynej w swoim rodzaju daty powinien być dopracowany i przemyślany. Dzięki temu można osiągnąć wyjątkowy efekt, który marzy się niejednej młodej parze. Już w momencie projektowania zaproszeń ślubnych należy wziąć pod uwagę ich kolorystykę i styl, by były one wizytówką całego wydarzenia. Najnowsze trendy w tej kwestii opierają się o elegancję i minimalizm, które sprawdzają się w wielu sytuacjach i świetnie podkreślają podniosły charakter imprezy.

Odważna paleta barw

Należy pamiętać, że projekty minimalistyczne to bardzo szeroka gama stylów i możliwych zestawień. Cechą nadrzędną tego typu zaproszeń jest postawienie na stonowaną i zintegrowaną kolorystykę. Niekoniecznie muszą być to barwy pastelowe, dobrze jest wybrać jeden mocniejszy akcent i jego dopełnienie. Przykładem może być bordo z dodatkiem jego rozbielonych wersji na kremowym tle. To zdecydowanie świetna baza pod ciekawą i ozdobną czcionkę, która będzie też stanowić dobrą alternatywę dla samotnej ślubnej bieli, która już dawno temu wszystkim się znudziła.

Odpowiednia czcionka

Wspomniana czcionka to zdecydowanie ważny element. Zaproszenia ślubne muszą być nie tylko estetyczne, ale też czytelne i to ich treść jest najistotniejsza. Dlatego dobór odpowiedniego fontu powinien przykuć uwagę narzeczonych. Minimalistyczny styl zakłada dobrze dopasowane części i jednorodność. Z tego względu jak najbardziej można zdecydować się na ozdobną kursywę. Będzie ona jednocześnie delikatna i elegancka, świetnie dopasuje się do charakteru różnych imprez weselnych.

Idealne połączenia

Ważne jest, by nie łączyć kilku odmiennych czcionek, w razie konieczności najlepiej ograniczyć się do dwóch, gdyż zbyt duża różnorodność może wprowadzić chaos. To samo tyczy się kolorów, które należy stosować oszczędnie. Połączenie kilku odcieni jednego z nich lub zestawienie dwóch kontrastujących barw, jak biel i zieleń butelkowa lub czerń i pudrowy róż będzie wystarczającą „wariacją”. Jeśli na etapie projektowania zaproszeń mamy już określony styl ślubu, dobrze jest, by był on też widoczny w tych wyjątkowych listach do gości.

Ciekawe propozycje

Ciekawą propozycję ozdób i papeterii, a także gotowych projektów weselnych dodatków można znaleźć na stronie kartkownia-zaproszenia.pl. Można znaleźć tutaj gustowne połączenia kolorów i wzorów. Wielu osobom spodobają się także dekoracyjne, ale delikatne czcionki imitujące ręczne pismo. Jest to ciekawe zestawienie dla osób, które cenią sobie minimalistyczne rozwiązania.

Projekty w minimalistycznym stylu

Jeśli lubisz proste i efektowne projekty oraz planujesz w tym duchu zaaranżować swoje wesele, to minimalistyczne rozwiązania są dla Ciebie. Gwarantują, że unikniesz wpadek modowych i aranżacyjnych. Sprawdź, jakie zaproszenia ślubne w tym stylu będą w Twoim guście.