NieprzypisaneCzy tatuaż na udzie boli?

28 września, 2021by PerfectMoments.pl

Popularność tatuaży rośnie z roku na rok. Wykonują je zarówno bardzo młodzi ludzie, jak i nieco starsi, dla których trwałe ozdabianie ciała jest wyrazem indywidualizmu. Różne są też miejsca, w których decydujemy się na tatuaż. Najczęściej wybieramy ramiona, przedramiona oraz plecy.

Często spotkacie tatuaże na nogach, w tym na udach. Z każdym rysunkiem wykonywanym na ciele wiążą się określone dolegliwości bólowe. W jednych miejscach są one znikome, podczas gdy w innych odczucia są nieprzyjemne i bardzo intensywne. A jak jest z tatuażem na udzie?

Tatuaż zawsze jest bolesny

Prawdą jest, że każdy tatuaż boli – niezależnie od miejsca, w którym jest wykonywany. Pamiętajcie bowiem, że jest to nakłuwanie ciała igłą. I nie jest to jedno ukłucie, jak przy zastrzyku, ale setki czy nawet tysiące – w zależności od wielkości rysunku i wzoru, na jaki się zdecydowaliście.

Jak wspomnieliśmy, są miejsca na ciele, które bolą mniej, podczas gdy tatuowanie innych okolic jest bardzo bolesne. Zasada jest prosta – im mniej tłuszczu w konkretnym miejscu, tym dolegliwości bólowe są większe. Z nieprzyjemnymi odczuciami musicie się liczyć, gdy chcecie tatuaż na dłoni, szyi, kostce czy kości piszczelowej. Do zniesienia natomiast będzie zabieg na łydkach, przedramionach czy na udach.

To miejsca posiadające więcej tłuszczu, który chroni przed intensywnym odczuwaniem bólu. Warto także porozmawiać z wybranym tatuażystą, który powie wam dokładnie, jakie okolice są mniej, a jakie bardziej bolesne. Pamiętajcie, że można wykonać znieczulenie miejsca tatuowanego. Służą do tego specjalne maści, które tatuator nakłada na skórę kilkanaście minut przed zabiegiem. Zmniejszają one dolegliwości bólowe, ale ich nie eliminują w pełni. Aby mieć pewność, że tatuaż będzie wykonany szybko, profesjonalnie i z jak najmniejszym bólem, wybierajcie renomowane studia, w których pracują profesjonaliści. Wszelkie koszty związane z tatuażem pomoże wam pokryć pożyczka pozabankowa.

Studio tatuażu

Wspomnieliśmy wcześniej, że trzeba korzystać z usług renomowanych tatuatorów. Nie chodzi jedynie o dolegliwości bólowe, ale przede wszystkim wasze bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że wykonanie nawet najmniejszego rysunku na ciele wiąże się z uszkodzeniem skóry. Jeśli studio nie dba należycie o warunki higieniczno – sanitarne, istnieje duże ryzyko zakażenia się poważnymi chorobami. Może to być na przykład wirusowe zapalenie wątroby czy też AIDS. Studio powinno więc spełniać najwyższe standardy jakościowe. Jakie?

Sprzęt musi być odkażany w specjalnych autoklawach. To gwarancja, że wszystkie narzędzia używane do wykonania tatuażu są sterylne. Co więcej, rękaw maszynki do tatuowania powinien być pokryty jednorazową foliową ochroną, a tatuator musi przeprowadzać zabieg w jednorazowych rękawiczkach. Wchodząc do studia, sprawdźcie także ogólny stan higieniczny.

Brudna podłoga, przepełnione kosze na śmieci, czy nieprzyjemny zapach wilgoci powinny być sygnałem ostrzegawczym, aby skorzystać z usług innego tatuatora, często nieco droższego. Jednak nie oszczędzajcie na własnym bezpieczeństwie, a różnicę w cenie pomoże wam pokryć pożyczka pozabankowa.