WeseleDekoracjeŚlubJakie trendy ślubne będą obowiązywać w roku 2022?

11 lutego, 2022by PerfectMoments.pl

Ślub w plenerze w stylu boho czy może jednak super elegancka i wytworna uroczystość zorganizowana w pałacowej sali, przypominającej niemalże królewską komnatę? Wybór należy oczywiście do was, ale zanim decyzja zostanie podjęcia, warto by było przynajmniej zapoznać się z różnymi wariantami.

W tym sezonie na pewno ponownie do mody ślubnej wkroczą białe dekoracje weselne. Ponadto wesela zaczną być częściej organizowane bezpośrednio na świeżym powietrzu, czyli w plenerze. A to wciąż tylko dwa z długiej listy różnorodnych ślubnych trendów. Zapoznajcie się z tym tematem i sami pomyślcie, jak wyglądałoby wesele z waszych snów.

Impreza w plenerze

Totalny hit ostatnich kilku lat. Dawniej, jakieś pięć czy dziesięć lat temu, plenerowe uroczystości ślubne w naszym kraju były wprost niespotykane. Rzadko kiedy je organizowano. Decydowały się na to niemalże wyłącznie większe gwiazdy showbiznesu, które po prostu w ten sposób chciały pokazać, że są inne niż wszyscy. Za granicą to rozwiązanie stosuje się od dawien dawna, ale my potrzebowaliśmy większej ilości czasu, by się do niego przekonać.

Na szczęście koniec końców tak się właśnie stało. Dzięki temu dziś plenerowe wesela nie są już żadną nowością, a większość par młodych na pewnym etapie przygotowywania się do swojego wesela rozważa właśnie opcję utworzenia go na świeżym powietrzu. Wesele w plenerze można przepięknie zorganizować. Na takiej imprezie nawet sztuczne kupowane dekoracje ślubne często stają się czymś zbędnym, bo zupełnie wystarczającą ozdobą okazuje się żywa roślinność – wspaniałe krzewy, wysokie drzewa, rozkwitająca zielona trawa i oczywiście kwieciste rabaty.

Pewne elementy natury można też umieścić na stołach czy wykorzystać do stworzenia dekoracji, które udekorują taneczny parkiet bądź bramę pary młodej. Warto tu jednak dodać, że śluby plenerowe nie zawsze są typowymi ślubami. Często właśnie w takim miejscu organizuje się śluby humanistyczne bądź cywilne, których nie bierze się ani w kościołach, ani w Urzędach Stanu Cywilnego.

Wesele z konkretnym motywem przewodnim

Możecie też pójść w nieco innym, aczkolwiek równie ciekawym kierunku. Jeżeli uważacie, że wesele w plenerze absolutnie nie jest dla was, bo np. chcecie wyprawić przyjęcie jesienią bądź wiosną, kiedy to pogoda bywa jednak niepewna i dość kapryśna, albo z jeszcze innego powodu wolicie postawić na tradycyjną uroczystość, zarezerwujcie sobie od razu jakąś miłą większą salę i zaraz potem wybierzcie… motyw przewodni. Wesela zdecydowanie powinny go posiadać. Wybór tego motywu bywa trudny, ale gdy już będziecie go mieć, wszystkie inne kroki związane z planowaniem uroczystości okażą się znacznie łatwiejsze. W końcu na weselu klasycznym sprawdzą się wyłącznie te eleganckie dekoracje ślubne, podczas gdy roślinne zielone ozdoby odnajdą się na weselu w klimacie boho. Motyw przewodni jest jednak dużym ułatwieniem i tak należałoby go traktować.

Warto tu jednak od razu podkreślić, że w tym momencie motywem przewodnim na weselach rzadko kiedy jest jakaś standardowa stylistyka, czyli właśnie boho, klasycyzm bądź glamour. Dużo częściej przyszłe pary młode próbują stworzyć taki motyw ze swoich wspólnych zainteresowań. Pomyślcie, czy przypadkiem nie macie czegoś takiego, co was łączy. Motywem przewodnim na weselu może być nawet kino bądź podróże do ciepłych krajów.

Inteligentne planowanie

To wszystko wygląda łatwo, prosto i przyjemnie niestety tylko w teorii, bo w rzeczywistości planowanie i organizowanie własnego wesela jest jednak trudnym orzechem do zgryzienia. Nie róbcie więc tego sami. Jeżeli przerażają was te wszystkie dekoracje weselne, wynajem sali czy nawet planowanie menu, skorzystajcie z pomocy osoby, która pomaga chętnym parom właśnie w przygotowywaniu podobnych uroczystości. Ten zawodów Polsce jest jeszcze dość nowy, ale mimo tego wiele osób już teraz go wykonuje. To do tych osób musicie się zgłosić. Jeżeli oczywiście chcecie bez żadnych problemów przygotować wyśmienite wesele.