DekoracjeDodatkiJak prawidłowo wybrać świeczki urodzinowe?

11 lutego, 2022by PerfectMoments.pl

Bez odpowiednio przystrojonego tortu trudno wyobrazić sobie wyprawianie urodzin. Impreza zwłaszcza ta przygotowana dla dziecka powinna być zorganizowana z dbałością o każdy szczegół. Dzieci takie przyjemne dla nich momenty na długo przechowują w pamięci, w dorosłym życiu będą one miłą pamiątką umieszczoną we wspomnieniach. Każde urodziny to dobrze przygotowany tort, z właściwymi dekoracjami, główną rolę odgrywają na nim świeczki urodzinowe. Jest to istotny dodatek, informujący o tym, ile lat kończy solenizant.

Świeczki urodzinowe – funkcjonalne dekoracje na torcie

Różnorodność świeczek urodzinowych z każdym kolejnym rokiem jest coraz większa. Niegdyś były one zwykłymi prostymi świeczkami, które mogły różnić się tylko długością. Obecnie dużą wagę w czasie ich produkowania przykłada się do różnorodności pod względem kształtu. Najbardziej charakterystyczne dla dzisiejszych czasów są świeczki cyfry, można je w sklepach z dekoracjami urodzinowymi otrzymać w każdej dowolnej cyfrze. Ich zaletą jest to, że nie zajmują zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni na torcie. Świeczki urodzinowe, takie jak np. https://szkloidekoracje.pl/pl/c/SWIECZKI-URODZINOWE/457 przeznaczone na dziecięce torty to bogata gama kolorów i wzorów, nierzadko taki tort nawiązuje do danego tematu, ulubionego motywu czy bajki dziecka, konieczne jest dopasowanie każdego znajdującego się na nim szczegółu. Można też dowolnie dobierać wielkość takich dekoracji. Najbardziej popularne, często wybierane przez rodziców świeczki przedstawiają: jednorożce, auta, rakiety kosmiczne, dinozaury, księżniczki, klocki Lego czy piłki.

Tematyczny dobór świeczek urodzinowych

Urodziny to okazja do wspólnego świętowania całej rodziny. Powinien być to dzień niezwykle uroczysty. Najważniejszym punktem w jego obchodzeniu jest zdmuchiwanie świeczek urodzinowych, bez ich obecności niemożliwe byłoby sprawne przeprowadzenie takiej uroczystości. Od jakości tych dekoracji zależy, czy będzie można z nich skorzystać także w kolejnych latach. Nierzadko ich tematyka pozwala na ponowne użycie. Im bardziej uniwersalne ozdoby zostaną wybrane, tym większa szansa, że będą one wykorzystywane do wyprawiania innych urodzin.

Świeczki urodzinowe produkowane są z takich materiałów, które mogą mieć bliski kontakt z tortem. Mają one taką konstrukcję, która pozwala na bezproblemowe użycie, niezależnie od tego, jak grubą polewę będzie miało takie ciasto, będzie można je umieścić na górze tortu. Można liczyć na to, że całość będzie prezentowała się niezwykle estetycznie, świeczki nie przewrócą się, nie uszkodzą innych dekoracji.