MuzykaŚlubWeseleOryginalne piosenki na pierwszy taniec

21 września, 2021by PerfectMoments.pl

Pierwszy taniec dostarcza młodej parze dużo emocji. Zanim zastanowimy się nad choreografią, warto przemyśleć kwestię piosenki. Poznaj oryginalne piosenki na pierwszy taniec i wybierz coś, przy czym zarówno Ty, jak i Twój partner czy partnerka będzie czuć się swobodnie.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piosenki?

Każdy ma inny gust. Niektórzy wolą tańczyć przy spokojnej, inni wolą żywszą muzykę. Wybierzcie taką muzykę, przy której dobrze się czujecie. A może pamiętacie, przy jakiej melodii tańczyliście po raz pierwszy? Przy wyborze piosenki ważny jest również tekst. Nie jest powiedziane, że koniecznie musi to być ballada o miłości.

Dobrze jednak, by nie zawierała ona wulgaryzmów, bo to po prostu fatalnie wypada, niezależnie od tego, jak pięknie tańczycie. Oryginalne piosenki na pierwszy taniec to z pewnością takie, które są Wasze, osobiste i kojarzą się właśnie z ważnymi dla Was chwilami.

Bezpieczna klasyka

Jeśli zależy Wam na klasycznych piosenkach, oto nasze propozycje

  • A million dreams, The Greatest Showman

Piosenka „A milion dreams” ma bardzo ładny tekst. Mówi o marzeniach i miłości, a przy tym jest bardzo spokojna. Czy można do niej tańczyć? Jak najbardziej! Aktorzy w filmie również do niej tańczą, więc pod względem choreografii można się delikatnie zainspirować.

  • Weź nie pytaj, Paweł Domagała

Spokojna piosenka w rytmie do spokojnego tańca. Do klasycznego walca będzie idealna. Jeśli nie jesteśmy zapalonymi miłośnikami tańca, z różnych przyczyn nie zamierzamy uczęszczać na lekcje tańca przed weselem, ta piosenka będzie zdecydowanie w sam raz.

  • Z kimś takim jak ty, Kindla

Piękna piosenka o miłości, w spokojnym tempie.

  • Love me like do, Ellie Guilding

Jesteś światłem, jesteś nocą – już sam początek wskazuje na treść miłosnego wyznania.

  • Lover, Taylor Switf

Słysząc tę piosenkę, odruchowo można zacząć tańczyć. Ma spokojne tempo, rytm i delikatny wokal, czyli właściwie idealny akompaniament do pierwszego tańca.

  • Przetańczyć z Tobą chcę całą  noc, Anna Jantar 

Klasyka też jest dobra. Może się wydawać banalne, ale czemu nie wybrać czegoś polskiego, znanego i sprawdzonego? Pamiętajcie, że to Wasz taniec, jedyny i niepowtarzalny. Oczywiście nikt nie powiedział, że piosenka musi być koniecznie o miłości. Jeśli chcecie, możecie nawet zatańczyć do piosenki, którą usłyszycie w radio, czy do muzyki filmowej. Oryginalne piosenki na pierwszy taniec są wszędzie, ważne abyście zdecydowali, która piosenka jest ważna dla Was obojga.