DekoracjeŚlubŚlub w ogrodzie – jak się do niego przygotować?

24 sierpnia, 2022by PerfectMoments.pl

W miesiącach letnich można zauważyć spore zainteresowanie ślubami na świeżym powietrzu. I nic w tym dziwnego, gdyż impreza plenerowa to wspaniały sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia w nieco inny od oklepanych imprez sposób. Zobacz, o czym warto pamiętać, decydując się na ślub i wesele nie w sali, a w ogrodzie. 

Co będzie potrzebne do organizacji ślubu i wesela w plenerze?

Kameralne śluby w ogrodach to często stosowana praktyka w krajach skandynawskich, która ostatnimi czasy coraz śmielej pojawia i w naszych progach. Decydując się na ślub plenerowy, warto jednak pamiętać o tym, że istnieją kwestie od nas niezależne, do których należy np. pogoda. Dobrze jest więc zabezpieczyć się na wszelkie ewentualności i postarać o to, aby nic nie było w stanie nas zaskoczyć. Świetnym pomysłem są więc markizy i pawilony ogrodowe, które będą stanowić ekwiwalent zadaszenia. Można je wybrać spośród tradycyjnych propozycji prostokątnych, ale także tych o nietuzinkowym kształcie sześciokątnej altany, co nada przestrzeni romantyzmu. Dzięki pawilonom nie trzeba będzie przejmować się ani drobnym deszczem, ani nadmiarem słońca, które mogłoby zaburzyć naszą ceremonię, dlatego dobrze jest mieć je w zanadrzu w tym wyjątkowym dniu.

Ważne, aby zapewnić naszym gościom wygodę, dlatego dobrze jest zorganizować meble, które poradzą sobie na zewnątrz. Zadbajmy też o podłoże. Jeśli wydarzenie będzie odbywać się na trawie, koniecznie zadbajmy o jej stan! Warto też uprzedzić o tym swoich gości, aby mieli szansę dostosowania obuwia do warunków. Dobrym pomysłem jest wyodrębnienie miejsca do zabawy – najlepiej, gdy zorganizujemy w tym celu parkiet, na którym można będzie tańczyć bez obaw o uszkodzenie obuwia. Nie zapomnijmy też o dostępie do prądu! Przyda się nie tylko do zasilania sprzętu DJ-a lub zespołu, ale choćby schłodzenia napojów.

Kilka pomysłów na weselne dekoracje

Podobnie jak w przypadku wystroju w salach weselnych, należy zadbać o dekoracje! Na szczęście nie dość, że samo otoczenie natury robi robotę, to dodatkowo można wspomóc się rozmaitymi akcesoriami, które pomogą w wyczarowaniu wyjątkowego klimatu. Skoro plener, to nie powinno zabraknąć żywych roślin! Na stołach mogą się więc znaleźć rozmaite stojaki na kwiaty, które wyeksponują ulubione gatunki. Jeśli zależy nam na minimalistycznych dodatkach, świetnie sprawdzą się te o prostej budowie, a gdy szukamy czegoś efektownego – postawmy na propozycje z bogatymi zdobieniami i ornamentami. Kwietniki będą się genialnie prezentować ustawione zarówno wśród zastawy, jak i również rozmaitych świec i stylowych lampionów, które należą aktualnie do najmodniejszych ślubnych dodatków.

Pamiętajmy też o oświetleniu! To odegra kluczową rolę po zmroku, jeśli nie chcemy, aby nasza uroczystość skończyła się, gdy tylko zacznie zachodzić słońce. Możemy postawić na rozmaite modele stojące, które rozmieścimy wokół posesji, jednak genialnie sprawdzą się także wszelkie odmiany wiszące. Rozwieszone nad stołem girlandy staną się wspaniałą dekoracją i wykreują nastrojowy klimat, a większe kule rozmieszczone w strefie do tańca zagwarantują zabawę do białego rana.