WeseleUrodaZabiegi na twarz przed ślubem

29 sierpnia, 2022by PerfectMoments.pl

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać zjawiskowo i olśniewająco. Niezaprzeczalnie efekt ten zapewnia wyjątkowa i idealnie dobrana suknia ślubna, której uzupełnieniem jest starannie wykonany makijaż oraz zjawiskowa fryzura. W ostatnich latach coraz więcej kobiet przed ślubem korzysta także z oferty medycyny estetycznej, dzięki której niwelują niewielkie zmarszczki oraz poprawiają wygląd cery, uzyskując efekt odżywienia i odmłodzenia.

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej warto rozważyć przed ślubem?

W ostatnich latach obserwuje się stały wzrost zainteresowania medycyną estetyczną, która nie tylko dynamicznie się rozwija, ale także obejmuje coraz bogatszą ofertę. Wśród zabiegów na twarz jest wiele takich, które warto wziąć pod uwagę przed ślubem, m.in.:

  • mezoterapia,
  • peelingi medyczne,
  • kwas hialuronowy na cienie pod oczami, zmarszczki i korektę ust,
  • HIFU – fale ultradźwiękowe.

Wybrane zabiegi powinny być poprzedzone konsultacją u lekarza medycyny estetycznej w celu oceny zakresu i przebiegu terapii oraz wykluczenia obecności ewentualnych przeciwwskazań. Wizytę należy odbyć kilka tygodni a czasem nawet kilka miesięcy przed ślubem, ponieważ niektóre zabiegi wymagają powtórzenia w kilku cyklach i ułożenia odpowiedniego planu terapii.

Mezoterapia

Mezoterapia to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega na dostarczeniu substancji odżywczych do głębszych warstw skóry. W zależności od potrzeb podaje się witaminy, sole mineralne, kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe. Dzięki nim skóra staje się odżywiona, zregenerowana i rozjaśniona, a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

W zależności od sposobu podania substancji, wyróżnia się:

  • mezoterapię igłową – seria licznych i precyzyjnych nakłuć skóry cienką igłą z wprowadzeniem substancji odżywczych,
  • mezoterapię bezigłową –użycie urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, powodującego zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych i wprowadzenie substancji.

Zabieg jest krótki i bezbolesny, może powodować tylko niewielki dyskomfort, a po jego przeprowadzeniu można od razu powrócić do swoich codziennych aktywności.

Efekty są szybko zauważalne, jednak aby je utrwalić, mezoterapię należy przeprowadzić w serii kilku zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Z tego względu, decydując się na zabieg przed ślubem, trzeba pamiętać o odpowiednim odstępie czasowym.

Peelingi medyczne

Peelingi medyczne polegają na kontrolowanym złuszczaniu naskórka i głębszych warstw skóry przy użyciu kwasów w wysokich stężeniach. Substancje te są znacznie silniejsze od tych dostępnych w drogeriach, dzięki czemu uzyskuje się dużo lepszy efekt – odświeżona i rozjaśniona cera. Peeling jest także dobrym sposobem na zmniejszenie niedoskonałości i elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Zabieg warto powtórzyć lub wykonać w kilku seriach, aby uzyskać trwalszy efekt.

Kwas hialuronowy na cienie pod oczami, zmarszczki i korektę ust

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry człowieka. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza.

Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody, w związku z czym znalazł on szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Używany jest do nawilżenia, rozjaśnienia i wypełniania skóry, co wykorzystuje się m.in. do redukcji cieni pod oczami, wygładzenia zmarszczek, w tym lwiej zmarszczki na czole czy korekty kształtu ust.

Zabiegi przeprowadza się w kilku seriach, dlatego podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu przed ślubem, trzeba pamiętać o odpowiednim zapasie czasowym.

HIFU – fale ultradźwiękowe

W przypadku braku czasu na serię zabiegów przed ślubem, ostatnią możliwą opcją jest terapia z użyciem fal ultradźwiękowych. Zapewnia ona delikatny efekt liftingu i poprawę napięcia skóry twarzy, a w stosowaniu długoterminowym niweluje niewielkie zmarszczki.

HIFU można przeprowadzić nawet kilka dni przed ślubem. Zazwyczaj jeden zabieg wystarczy, aby uzyskać pełen i trwały efekt.