WeseleŚlubWino na wesele

20 kwietnia, 2022by PerfectMoments.pl

Wino na wesele – zamiennik wódki weselnej

Niewiele jest w życiu okazji, które są równie ważne jak ślub. To dzień, w którym dwoje zakochanych postanawia spędzić razem resztę życia i to normalne, że chcą, aby wszystko było idealne. Organizując taką imprezę, organizator musi wziąć pod uwagę wiele czynników, od daty i miejsca uroczystości, po menu i wino na przyjęcie. Wino weselne to szczególny rodzaj alkoholu, który może być doskonałym substytutem wódki. Jest lżejszy i bardziej wyrafinowany, a niska zawartość alkoholu pozwala cieszyć się nim podczas spożywania wielu potraw. Należy wziąć pod uwagę, że wino ma niską zawartość alkoholu; dlatego nie może całkowicie zastąpić wódki.

Oprócz wina musisz mieć przy sobie coś mocniejszego. Ilość i urozmaicenie napojów powinno być wybierane zgodnie z gośćmi przychodzącymi na wesele: jeśli jest wielu przyjaciół i członków rodziny, którzy lubią szampana czy koniak, to te trunki powinny być również obecne na uroczystości weselnej. Zaleca się zakup kilku rodzajów wina, aby każdy gość mógł wybrać to, co lubi najbardziej.

Jakie wino wybrać na wesele?

Przy wyborze win na przyjęcie weselne należy wziąć pod uwagę dwa bardzo ważne aspekty. Po pierwsze, musi pasować do atmosfery twojego dnia i pory roku, w której bierzesz ślub. Po drugie, jego smak powinien uzupełniać jedzenie, które wybrałeś na swój bankiet weselny.  Jeśli bierzesz ślub latem lub wiosną, wybierz lekkie, owocowe wino, które łatwo pije się w temperaturze pokojowej. W miesiącach zimowych bardziej odpowiednie jest wino pełnowartościowe, które można podawać na ciepło. Wybierz czerwone wino, jeśli podajesz dania mięsne lub białe wino do ryb i kurczaka.

Jeśli chcesz serwować oba rodzaje wina podczas przyjęcia, wybierz jedno czerwone i jedno białe, które dobrze do siebie pasują. Trzeba też wziąć pod uwagę opinie gości na temat preferowanych przez nich gatunków wina , do wyboru : białe, czerwone , musujące ,wytrawne, półwytrawne , półsłodkie oraz deserowe. Jeśli Twoi goście preferują określony styl wina, to prawdopodobnie dobrym pomysłem jest podanie go na swoim weselu. Czerwone wino pasuje na bardziej oficjalne wesele a białe wino na nieformalne. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie.

Wino weselne ma kilka zalet w porównaniu z wódką weselną

Wino weselne jest o wiele bardziej eleganckie niż wódka. Daje większy wybór pod względem smaku, jakości i ceny niż wódka. Wódka jest bardzo mocnym alkoholem, ale brakuje jej wyrafinowania , które towarzyszą winu. Jeśli chcesz, aby goście weselni czuli się wyjątkowo, zamiast wódki podaj im weselnego szampana lub wino musujące. Wino weselne ma także mniej alkoholu niż wódka. Może to być korzystne dla tych, którzy nie chcą się upić na przyjęciu, ale nadal chcą świętować z przyjaciółmi i rodziną.

Wino weselne jest również bardziej wszechstronne, jeśli chodzi o podawanie na wesele. Możesz podawać go jako aperitif przed obiadem lub jako dodatek do posiłku po podaniu dania głównego. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz zaoferować swoim gościom coś innego niż zwykłe płynne napoje, które zwykle oferowane są na weselach.