Moda ŚlubnaŚlubSuknie ŚlubneWybór sukni ślubnej – Jak znaleźć idealną?

21 września, 2021by PerfectMoments.pl

Dzień ślubu dla wielu ludzi jest jednym z ważniejszych dni w życiu. To jeden z tych momentów, kiedy pragniemy dopiąć wszystko na ostatni guzik, by w końcu odetchnąć z ulgą i cieszyć się samym dniem, a nie zajmować kwestiami organizacyjnymi. Wybór sukni ślubnej jest jednym z kluczowych zadań, którymi warto zająć się z odpowiednim wyprzedzeniem i troską.

Dla panny młodej ma ona kolosalne znaczenie z kilku względów. Przede wszystkim to właśnie ona będzie na świeczniku przez cały dzień, zwracając na siebie największą uwagę. Liczą się również aspekty związane z komfortem. Nie ma przecież nic gorszego niż suknia, która pięknie wygląda, ale jednocześnie w każdy możliwy sposób ogranicza swobodę ruchów. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem i jak właściwie wybrać idealną suknię ślubną?

 

Wygoda przede wszystkim

Wybór sukni ślubnej powinien przede wszystkim skupiać się na wygodzie panny młodej, która spędzi w niej cały dzień. Odpowiednie przymiarki przed najważniejszym dniem to dosyć istotna sprawa o którą trzeba i warto zadbać. Powinna być skrojona w taki sposób, aby w żadnym wypadku nie ograniczać swobody ruchów, a jej długość nie powinna stanowić zagrożenia dla panny młodej. Idealna suknia będzie zarówno doskonałą dekoracją, jak i praktycznym rozwiązaniem, które na żadnym etapie ceremonii czy wesela nie będzie elementem problematycznym.

 

Idealny fason kluczem do sukcesu

Warto również dobrać taki fason, który w naszym przypadku będzie się w stu procentach sprawdzać, podkreślając atuty i tuszując wszelkie niedoskonałości. Wybór sukni ślubnej powinien wobec tego być przemyślaną decyzją. Warto skonsultować się z ekspertem, który doradzi i podpowie, jakie rozwiązania spełnią nasze oczekiwania.

Sporym zainteresowaniem cieszą się fasony w kształcie litery „A”, które odznaczają się dopasowaną górą i zdecydowanie luźniejszym dołem. To minimalistyczne, aczkolwiek bardzo eleganckie rozwiązanie, które doskonale tuszuje nieco szersze biodra. Jest ro również świetne połączenie nienachalnej elegancji z pożądaną wygodą. Przeciwieństwem tego fasonu jest, tzw. „Princessa”, czyli fason, w którym królują bardzo ciasne i dopasowane góry, np. w postaci gorsetu oraz bardzo rozłożyste doły. To idealny fason dla pań o sylwetce typu klepsydra i wiolonczela.