Suknie ŚlubneJak sprzedać suknię ślubną?

10 sierpnia, 2021by PerfectMoments.pl0

Kobiety, które planują wyjść za mąż zwykle bardzo dużo czasu poświęcają doborowi swojej sukni ślubnej. Często już od dziecka mają w wyobraźni swoją wymarzoną suknię ślubną. Gdy jednak przychodzi do wyboru, zwykle okazuje się, że koncepcja nieco się zmienia i na ślub udają się w całkiem innej kreacji.

Dla każdej kobiety jest niezmiernie ważne aby w dniu ślubu wyglądać wyjątkowo. Panie nie szczędzą więc zwykle środków i kupują nawet bardzo drogie suknie ślubne pod warunkiem, że są one efektownie. Gdy jednak magiczny dzień ślubu już minie, zwykle świeżo upieczone żony zastanawiają się, co właściwie można zrobić z niepotrzebną już suknią ślubną. W obecnych czasach mało kto decyduje się ją zachować na przykład dla córki. Większość osób myśli o tym, aby sprzedać gdzieś używaną suknię i odzyskać chociaż część wpłaconej kwoty.

 

Gdzie można sprzedać suknię ślubną?

 

Obecnie suknie ślubne najczęściej sprzedaje się z pomocą Internetu. Warto wystawić ogłoszenie o sprzedaży sukni ślubnej na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Zazwyczaj wtedy wystawia się je w dziale z odzieżą ślubną używaną. Można także spróbować ogłaszać się na portalach, które służą tylko i wyłącznie sprzedaży odzieży.

Dobrym miejscem będą także portale społecznościowe, gdzie można zamiar sprzedaży ogłosić na grupach związanych ze ślubem czy różnych lokalnych internetowych bazarach. Aby zwiększyć swoje szanse na sprzedaż, należy odpowiednio skonstruować ogłoszenie. Bardzo ważne są zdjęcia. Powinno być ich co najmniej kilka.

Najlepiej wyglądają te zdjęcia, które zostały zrobione na ślubie przez profesjonalnego fotografa. Ważne jest by pokazać sukienkę z kilku perspektyw. Błędem jest natomiast wstawianie zdjęć sukienki na wieszaku. Taka prezentacja wygląda dużo gorzej niż na modelce. Sprzedawaną suknię trzeba też bardzo dokładnie opisać. Ważne będą wymiary, to z czego jest wykonana, jaki ma kolor.

 

Sprzedaż sukni ślubnej – jak uatrakcyjnić ogłoszenie?

 

Jeśli chcemy dodać coś w gratisie na przykład ozdoby do włosów czy welon to również warto to zaznaczyć. Sukienka przeznaczona do sprzedaży, która była już raz używana na ślubie, zawsze powinna być wyprana w profesjonalnej pralni. Jeśli chodzi o ceny, to nie ma tutaj reguły. Można oczywiście zaczynać z wyższego pułapu, warto jednak zaznaczyć, że cena jest do negocjacji. Nowe suknie ślubne sprzedawane w profesjonalnych salonach kosztują naprawdę dużo dlatego też nie brakuje dziewczyn, które chętnie odkupią używaną sukienkę po jednym ślubie.

 

Gdzie jeszcze można sprzedać suknię ślubną?

 

Suknię ślubną, która nie jest nam już potrzebna można spróbować wstawić do komisu sukien ślubnych. Swoją ofertę można też przedstawić lokalnym sklepom, które sprzedają suknie pochodzące od różnych krawców. Niektóre osoby próbują także zamieszczać ogłoszenie ze zdjęciem na typowych tablicach ogłoszeniowych, w lokalnej papierowej prasie albo próbują sprzedaży na pchlich targach.

 

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone gwiazdką *