DekoracjeDodatkiWeseleRustykalna sala weselna – czym się wyróżnia?

11 września, 2021by PerfectMoments.pl

Oświadczyny przyjęte, pierścionek już na palcu, a przed wami kolejny etap wspólnego życia- planowanie wesela. Czas z jednej strony niezapomniany- w końcu planujecie dzień, w którym powiecie sobie TAK!

Z drugiej- czas pełen nerwów, zastawiania się, trosk i decyzji. Jedną z nich jest wybór sali oraz stylu w jakim odbędzie się Wasze wesele. Miejsce, które wybierzecie jest bardzo ważne, gdyż pozostawi po sobie wspomnienia na lata. Ten artykuł nakreśli wam to, na co należy zwrócić uwagę, aby Wasza sala weselna była rustykalna.

Odpowiednia wielkość oraz ozdoby

Pierwszym czynnikiem, którym należy kierować się przy wyborze sali, jest jej wielkość. Planując wesele, zastanówcie się, ilu gości chcecie zaprosić, by razem z wami uczcili ten dzień. Gdy orientacyjna liczba będzie ustalona, możecie rozpocząć poszukiwania wymarzonego miejsca. Warto nawet zawyżyć tę wartość, na wypadek gości, o których w pierwszym momencie zapomnieliście.

Nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji, gdy jest ryzyko, że sala nie pomieści zaproszonych osób. Wiązałoby się to z zapraszaniem gości „na zakładkę” (w miejsce tych, którzy odmówili), a w najgorszym wypadku telefonowaniem i informowaniem, że nie wezmą jednak udziału w uroczystości. Chcąc oszczędzić sobie zbędnych nerwów, dokładnie sprawdźcie wielkość sali, którą chcecie wybrać.

Aby Wasza rustykalna sala weselna w rzeczywistości kojarzyła się z tym stylem, pamiętajcie, aby do ozdoby użyć naturalnych dodatków, najlepsze będą proste kwiaty w kolorze bieli i zieleni lub w stylu ”łaki” oraz drewniane dodatki i naturalne dodatki.

Cena a talerzyk

Gdy zdecydowaliście już, że Wasz styl to rustykalna sala weselna, następnym krokiem będzie poznanie tzw. ceny za talerzyk. Jest to kwota, jaką sala weselna wylicza za jedną osobę dorosłą, zwykle odpowiednio niższa dla dzieci i obsługi wesela. Warto zapytać nie tylko o cenę, ale też o to, za co płacicie. Ilość dań ciepłych, przystawek i inne dodatki tj. ciasto, owoce czy napoje, mogą się znacząco między lokalami różnić.

Warto zapoznać się z tym, co wchodzi w skład tzw. talerzyka, by w budżecie uwzględnić to, czego sala nie zapewnia. Gdy już zapoznacie się z ofertami, pozostaje już tylko wybrać tę, która waszym zdaniem jest najkorzystniejsza. Wasza rustykalna sala weselna powinna również w przypadku talerzyka zaznaczyć swój charakter. Możecie na każdym talerzyku ułożyć naturalną gałązkę kwiatów, która podkreśli wybraną przez Was tematykę przewodnią.

Sala weselna rustykalna – jaką wybrać?

Jeśli marzy Wam się wesele rustykalne, świetnie sprawdzą się, np. lokale w stylu agroturystycznym. Wybór stylu pociągnie za sobą również dekoracje stołów, sali i ściany za parą młodą. Warto zapytać, czy wybrane lokale oferują w cenie wesela również tę usługę. Jeśli tak, należy zdecydować czy z niej skorzystamy, czy też poszukamy innej na własną rękę. Rustykalna sala weselna powinna kojarzyć się z wolnością, naturalnością, prostotą i wiejskim sielskim życiem, dlatego duże zależy od Waszej wyobraźni, plusem takiego stylu jest fakt, że może być piękny przy niewielkim budżecie.

Usługi nie mniej ważne

Ostatnim, nie mniej ważnym czynnikiem, są usługi, które musimy zorganizować samodzielnie. Zwykle należy liczyć się z zakupem alkoholu, tortu weselnego, czy upominków dla gości. Zdarza się jednak, że wiejski stół, czy większa ilość ciasta, również wymagała będzie od nas dopłaty. Warto ustalić to odpowiednio wcześniej, by zorganizować fundusze na dodatkowe zakupy. Pamiętajcie, że jeśli Waszym wyborem jest sala weselna rustykalna, warto aby zdecydować się na wiejski stół.

Finanse

Ostatnim etapem będzie podpisanie umowy z salą weselną, na wykonanie usługi. W tym momencie warto ustalić wpłacaną zaliczkę/ zadatek oraz sposób zapłaty po uroczystości. Większość sal oczekuje zapłaty w określonym czasie od wykonania usługi. Zdarza się jednak, że sala w ramach zabezpieczenia, pobiera część opłaty za zadeklarowanych gości kilka dni przed weselem. Warto o to zapytać, by odpowiednio zadbać o budżet weselny. Jest to też odpowiedni moment na ustalenie terminu podania ostatecznej liczby gości.

Planowanie wesela i wybór sali są niezapomnianym doświadczeniem. Dokładne przemyślenie waszych oczekiwań, preferencji i omawianie ich z partnerem, może dać wiele frajdy i pozostawić wspaniałe wspomnienia na długie lata. Warto poświęcić na to czas, by Wasz najważniejszy dzień był również tym najpiękniejszym dniem. Jesteśmy pewni, że Wasza rustykalna sala weselna będzie równie piękna jak dzień Waszego ślubu!