Moda ŚlubnaSuknie na ślub cywilny dla pań 40+

10 sierpnia, 2021by PerfectMoments.pl0

Każda kobieta chce się czuć naprawdę wyjątkowo w dniu swojego ślubu i to niezależnie od tego, czy zdecydowała się na ślub w kościele, czy może w urzędzie. Wiek też nie ma tutaj znaczenia. Śluby cywilne nierzadko są przecież brane przez panie w wieku powyżej czterdziestu lat, co jednak nie znaczy, że z uwagi na swoje lata mają one ubierać się w sztywne i formalne garsonki.

 

Dojrzałość – atut ukształtowanego gustu

 

Dojrzałe kobiety zwykle już wiedzą doskonale, w czym czują się najlepiej i mają świadomość własnych atutów. Przy pomocy odpowiednio dopasowanej kreacji mogą one jednak uzyskać jeszcze lepszy wygląd sylwetki. Teoretycznie cały proces wybierania i kupowania sukni w przypadku kobiet dojrzałych nie różni się w niczym od tego przeprowadzanego przez panie znacznie młodsze, ale jednak warto tu zaznaczyć, że zupełnie inne rzeczy podobają się dwudziestolatkom, a inne pięćdziesięciolatkom.

Dojrzałe klientki salonów sukien ślubnych rzadko kiedy bowiem decydują się na klasycznie białe sukienki. Raczej szukają tych występujących w innych odcieniach kolorystycznych. Interesują je oczywiście jasne sukienki na ślub cywilny, ale są to modele wyróżniające się barwami pastelowymi i neutralnymi. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zaszaleć ze znacznie bardziej intensywnymi, oryginalnymi i przy tym nietypowymi barwami.

 

Na jaki kolor się zdecydować?

 

Sukienka na ślub cywilny nie musi być ani biała, ani kremowa, ani nawet jasna. Ta w odcieniu głębokiej szarości znakomicie podkreśli blond włosy, podczas gdy model w barwie klasycznego złota wspaniale będzie współgrać z ciemniejszą karnacją. Nie należy więc traktować bieli za przymus. Niektóre kobiety po prostu źle się w niej czują, dlatego znacznie chętniej zdecydują się na sukienki w innych kolorach. A jaką powinny mieć one długość? Czy suknie na ślub cywilny dla pań 40+ muszą koniecznie zakrywać kolana i część łydki? Oczywiście nie. Smukłe panie zadowolone ze swojej sylwetki spokojnie mogą podkreślić atuty figury przy pomocy krótszej kreacji.

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone gwiazdką *