WeseleŚlubCzy wesele musi być drogie?

10 sierpnia, 2021by PerfectMoments.pl0

Wesela kojarzą nam się bardzo często z ogromnymi wydatkami i słusznie, bo nie raz słyszy się, że ceny idą w górę i to nie tylko przez pandemię. Dla osób, które są młode i dopiero wkraczają na rynek pracy, taka impreza może być zupełnie poza zasięgiem ich możliwości, ale nie oznacza to, że nie możemy spróbować na niej zaoszczędzić. W końcu nikt nie powiedział, że wesele jak z bajki musi identycznie jak u naszych rodziców czy znajomych.

 

Wszystko, co weselne zwiększa swoją wartość

 

Jeszcze przed pandemią mówiło się, że to, co weselne, od razu staje się kilka albo nawet kilkaset razy droższe. I tak za bukiet na wesele w niektórych kwiaciarniach zapłacimy sto złotych, ale taki sam bez okazji już za trzydzieści. Podobnie sprawa ma się w przypadku sukien ślubnych czy garniturów specjalnie na wesele, które w zasadzie nie różnią się niczym od tych klasycznych, ale kosztują jeszcze więcej.

Możesz spokojnie zorganizować wesele taniej, unikają wstępowania do sklepów dedykowanych pod tę właśnie uroczystość. Dzięki temu w twojej kieszeni może zostać nawet kilka czy kilkanaście tysięcy.

 

Wesele nie musi trwać całą noc

 

Wesele równie dobrze może odbywać się kilka godzin od czasu ślubu, do godziny po zachodzie słońca. Jeśli w takim wypadku sala będzie tańsza, to może warto z tego skorzystać. Wiele osób, szczególnie tych z dziećmi, zmyje się znacznie wcześniej, a do tego nie będziemy musieli opłacać hotelu bezpośrednio przylegającego do sali, tylko odwieźć gości do tańszego miejsca.

Być może z okazji ślubu wystarczy nam zwykła uroczysta kolacja lub obiad dla naszej rodziny, bez kamer i bez zespołu muzycznego, ale za to w miłej atmosferze. Takie rozwiązanie na pewno będzie tańsze i do tego znacznie spokojniejsze i przewidywalne.

 

Wszystko można zorganizować taniej

 

Tak naprawdę wesele nie musi być drogie, ale taki stereotyp wciął się po części z tego, że wiele par jest w stanie zapłacić majątek za to, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Oczywiście, że jeśli chcemy urządzić sobie imprezę na egzotycznej plaży i do tego w tym samym miejscu poprawiny na drugi dzień, to te koszty będą znacznie większe, ale zastanów się, czy na pewno tego potrzebujesz.

Wiele osób woli raczej kameralne przyjęcie tylko dla najbliższych albo zwykły obiad i wcale nie dlatego, że w ten sposób udaje im się zaoszczędzić, ale ze względu na atmosferę i mniejsze zamieszanie towarzyszące takiej imprezie.

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone gwiazdką *