Moda ŚlubnaŚlubWeseleJak się ubrać na wesele – podstawowy dress code

16 sierpnia, 2021by PerfectMoments.pl0

Wesele tuż tuż, a Ty nadal nie jesteś przekonana, czy obmyślona przez ciebie stylizacja będzie na miejscu i czy okaże się wystarczająco elegancka i schludna, a zarazem atrakcyjna? To zupełnie zrozumiałe, że chcesz się pięknie prezentować. Warto  jednak pamiętać, by nie przyćmić panny młodej. Twoja sukienka na wesele też może być efektowna, ale powinno być jasne dla wszystkich, że jest to sukienka gościa, co znaczy, że nikt nie powinien jej pomylić z kreacją panny młodej.

 

Przygotowania do zakupów

 

Jako że wybór odpowiedniej sukienki weselnej dla każdej kobiety będzie w jakimś stopniu trudny, od samego początku powinnaś go sobie ułatwić, najpierw przygotowując się do zakupów, dopiero potem się na nie wybierając. Odpowiedz sobie na kilka kluczowych pytań. Zajrzyj raz jeszcze do zaproszenia na wesele i dokładnie przeczytaj zawarty w nim tekst, bo istnieje szansa, że zawarto w nim różne wskazówki, które mogą Ci pomóc w doborze odpowiedniego stroju.

Jeżeli para młoda zaznacza, że wesele odbędzie się w plenerze, a jego termin jest wyznaczony na lato, dobrym wyborem okaże się każda zwiewna i lekka sukienka na wesele, utrzymana w klimacie retro lub boho. Z kolei eleganckie kreacje pasują do uroczystości organizowanych w salach pałacowych czy wykwintnych restauracjach.

Twój strój musi pasować do typu wesela. Nie można bowiem mierzyć wszystkich takich uroczystości jedną miarą, istnieje różnica między typowo polskim i hucznym weselem, a uroczystym obiadem wśród najbliższych.

 

Znajomość pojęć

 

W momencie, gdy raz jeszcze zajrzysz do zaproszenia, możesz natknąć się w nim na nietypowe pojęcia, których definicja nie każdemu jest znana. Przeważnie chodzi tu o określenie „black tie”. Pod tym mianem kryje się natomiast informacja o tym, że wesele, na które zostałaś zaproszona, będzie bardzo wystawne i eleganckie, tak więc trzeba się na nie ubrać oficjalnie i z klasą.

Krótkie kuse sukieneczki nie będą tu wskazane, podobnie zresztą jak sukienki wyglądające na dzienne, które równie dobrze mogłabyś założyć do sklepu na zakupy spożywcze. Black tie oznacza, że panie panowie powinni przywdziać najbardziej eleganckie smokingi lub garnitury, a panie – sukienki koktajlowe. Nie muszą to być jednak suknie w całości zakryte. Koktajlowe sukienki na wesele przeważnie są długie i sięgają ziemi, ale spokojnie mogą mieć odsłonięte ramiona czy nawet głębsze dłuższe dekolty albo wycięcia w okolicach pleców.

Pamiętaj też, że od typu materiału często zależy końcowa prezencja stroju. Jeżeli więc sukienka ma być bardzo elegancka, dobrze by było, gdyby została wykonana z gatunkowej tkaniny.

 

Korzystanie z porad

 

Dress code nie musi jednak obowiązywać na każdym weselu. Coraz częściej jest tak, że w zaproszeniach nie umieszcza się absolutnie żadnych informacji na temat oczekiwanych strojów gości, a wynika to z tego, że para młoda nie ma pod tym względem żadnych oczekiwań.

Przyszli nowożeńcy mają na swojej głowie tyle spraw do załatwienia, że naprawdę ostatnią rzeczą, jaką chcieliby się przejmować, są stroje gości. Teraz zresztą wesela wyglądają inaczej niż dawniej. Są organizowane z dużo większym luzem, dlatego też i od gości nie oczekuje się tego, że pojawią się wyłącznie w smokingach i długich sukniach koktajlowych.

Jeżeli mimo wszystko nie jesteś pewna, czy czarna sukienka na wesele będzie odpowiednim wyborem, po prostu spytaj o to samą parę młodą. O ile jesteś blisko z panną młodą, spokojnie możesz porozmawiać z nią na temat strojów gości.

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, jaka sukienka weselna ostatecznie wpadnie w Twoje ręce, powinnaś zadbać o to, by Twój strój był estetyczny i po prostu schludny. Te dwie cechy w stylizacjach ślubnych są po prostu najważniejsze.

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone gwiazdką *