ŚlubWeseleJak urządzić małe przyjęcie ślubne?

10 sierpnia, 2021by PerfectMoments.pl0

Choć dzień ślubu jest momentem wyjątkowym, to obecnie nie wszyscy decydują się organizować duże i huczne przyjęcie na kilkaset osób. Coraz więcej młodych par marzy o tym, aby ten dzień spędzić w kameralnych warunkach, w towarzystwie tylko najbliższych osób. Na tę okazję organizowane są więc przyjęcia, na które zaprasza się od 20 do 50 osób.

 

Jak urządzić małe przyjęcie ślubne?

 

Jeśli ktoś, myśli o tym, żeby takie przyjęcie urządzić samodzielnie we własnym domu, to od razu należy go odwieźć od tego pomysłu. Obecnie coraz mniej przyjąć takich jak chrzciny, komunie czy konsolacje organizuje się we własnych mieszkaniach, głównie z uwagi na wygodę. Przy tego typu okazjach wszyscy chcieliby uczestniczyć w uroczystości w kościele a samodzielna organizacja oznaczałaby, że ktoś musi zostać w domu.

W przypadku ślubu są ponadto szczególne okoliczności, które przemawiają za tym, żeby organizować przyjęcie w lokalu. Chodzi przede wszystkim o to, że przy takiej okazji jak ślub, nie wypada aby młodzi w czasie imprezy zajmowali się czymkolwiek innym niż świętowanie swojego dnia i towarzyszenie gościom. Przyjęcie ślubne najlepiej więc zorganizować albo w restauracji, małym zajeździe albo w sali bankietowej.

Są także osoby, które decydują się zorganizować przyjęcie w miejscu, gdzie częściowo może ono odbyć się także na zewnątrz, na przykład pod namiotem. Najlepszym jednak wyjściem jest postawienie na obiekt bankietowy, gdzie zwykle są zarówno sale duże jak i mniejsze, przeznaczone na takie właśnie imprezy. Warto też mieć na uwadze, że uroczysty obiad ślubny organizowany w lokalu jest bardziej elegancki i podnosi rangę uroczystości.

 

Jak dobrze zorganizować małe przyjęcie ślubne?

 

Małe przyjęcie ślubne wymaga nieco krótszych przygotowań, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego wesela. To, co jest podobne, to oczywiście wystąpienie konieczności zarezerwowania miejsca, ustalenia listy gości, menu, zadbanie o dekoracje. Na samym wstępie warto rozstrzygnąć kwestię muzyki na przyjęciu ślubnym. Jeśli pomimo małego przyjęcia chcemy mieć muzykę na żywo, to powinniśmy się o to oczywiście odpowiednio wcześnie zatroszczyć.

Warto pamiętać, że nie musi to być tradycyjny zespół muzyczny, może to być inna grupa, na przykład kwartet smyczkowy czy osoby grające w tle na skrzypcach. Inne możliwości to zatrudnienie DJ-a albo po prostu wyemitowanie muzyki z istniejącego zwykle na miejscu sprzętu grającego. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najtańsza, wymaga niewiele przygotowań i doskonale sprawdza się przy tego typu przyjęciach.

 

Skromny ślub – o czym jeszcze warto pomyśleć?

 

Jeśli chodzi o dekoracje sali to niektóre obiekty mają dekoracje stałą lub częściowo przygotowują ją z żywych kwiatów. Gdy wynajmujemy mniejszą sale w dużym obiekcie bankietowym zwykle można tam zlecać usługi dekoratorskie na zewnątrz. Odpowiednio wcześnie należy zająć się także ustalaniem menu. Cechą charakterystyczną małych przyjęć ślubnych jest fakt, że są one krótsze. Mogą trwać na przykład około 5 godzin i wtedy dwukrotnie podaje się dania gorące.

Zdarzają się też skromne przyjęcia, które trwają od powrotu ze ślubu do późnych godzin wieczornych. Menu na ślubnych przyjęciach zwykle jest tak samo eleganckie jak na większych weselach, tylko dań jest nieco mniej. Przy małej liczbie gości mało kto decyduje się na wiejski stół czy stół z dodatkami.

Jeśli wśród gości jest wiele dzieci, warto zdecydować się na stół ze słodkościami. Podobnie jak przy dużym weselu oczywiście zamawiamy tort dla gości. Skromne przyjęcie będzie różniło się także ilością atrakcji. Zwykle nie ma na nim takich elementów jak pierwszy taniec, oczepiny, fotobudka, a toast za nowożeńców wznosi się tylko jeden raz. Bez względu na to, czy para młoda organizuje duże czy małe przyjęcie, warto aby wydarzenie było zgodne z ich upodobaniami i aby ten dzień był dla nich wyjątkowy i szczęśliwy.

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone gwiazdką *