Tradycyjnym nakryciem głowy Panny młodej jest oczywiście welon. Ale czy welon jest nieodłącznym elementem ubioru Panny młodej? A czy wiesz po co niegdyś zakładano welony, oraz skąd w ogóle wzięła się moda na takie nakrycie głowy, a niegdyś również twarzy?
Welon – skąd pochodzi jego tradycja?
Welon od wieków posiadały wielką symbolikę. W dawnych czasach welon był oznaką czystości, a funkcja jaką miał spełniać to ochrona przyszłej małżonki przed złymi duchami oraz spojrzeniami o złej energii. Z biegiem lat symbolika ta zaczęła się zmieniać, a welony i tak gościły i goszczą na głowach Panien młodych. Tak więc skoro zmieniły się czasy, a wraz z nimi obalona została symbolika welonu, to po co je zakładamy?
W obecnych czasach symbolika związana ze ślubem i weselem znacznie się zmieniła. Jednak zwyczaj związany z ujrzeniem Panny młodej w pełnym ubiorze ślubnym, w dniu ślubu obowiązuje do dziś. Wiele pań uważa, że ich druga połówka nie powinna ujrzeć ich ani w sukni ślubnej ani w welonie przed ceremonią. Tak więc welon wcale nie pełni funkcji ochrony przed wzrokiem przyszłego małżonka.
Skoro welon nie pełni praktycznie żadnej funkcji, nie posiada obecnie żadnej ważnej dla małżeństwa symboliki to czy warto go kupić? Czy będzie dobrze wyglądał na tle pięknej błyszczącej sukni ślubnej? Czy taki dodatek do kreacji będzie aby na pewno dobrze wyglądał?
Modny dodatek czy zbędny koszt?
Teraźniejsza moda w obszarze ślubnym umożliwia Pannie młodej dobranie sukni ślubnej jak i dodatków, które zapewnią pełną swobodę. Trendy w modzie ślubnej nakazują eksponować piękne fryzury, makijaż, przy czym wcale nie odbierają możliwości zakładania welonu. Obecnie każdy salon sukien ślubnych dysponuje bogatym asortymentem welonów. W salonie znajdziemy welony w różnych kolorach i odcieniach, długie i krótkie, z różnymi dodatkami takimi jak kwiaty czy cyrkonie. Tak więc wiele Panien młodych, mając duże pole manewru decyduje się na zakup welonu.
Nie ma reguły co do rodzaju czy długości welonu. Każda z Pań wybiera inną strukturę, kolor, czy długość welonu. Jedne Panny wybierają delikatne, krótkie welony, które są skromne i nie przytłaczają uroku pięknej sukni, drugie natomiast lubują się w długich, wyrazistych welonach, która pięknie wleką się daleko za nimi, tworząc piękny tren.
Panie, które zdecydują się jednak zrezygnować z welonu powinny pomyśleć o innych dodatkach na głowie, które wzbogacą całą kreację. Idealnie sprawdzą się wianki z żywych kwiatów dla Pań mających ceremonie w stylu rustykalnym lecz nie tylko. Każda z Pań, które zrezygnowały z tradycyjnego welonu może liczyć na profesjonalną poradę w salonie, gdzie jest szeroki wybór nie tylko welonu ale i tiar czy fascynatorów.
Warto zasięgnąć rady specjalisty
Tak więc nie da się ostatecznie wykreować zdania czy do ślubu w welonie czy może bez. Każda z Panien Młodych powinna oddać się w ręce specjalistek z salonu ślubnego, którą nie tylko dobiorą idealne dodatki, ale również pozwolą nam porównać naszą kreację z różnymi opcjami dodatków. Nasza rada jest bardzo prosta – wybierajcie dodatki z głową ale tak, aby czuć się wyjątkowo, a przede wszystkim szczęśliwie i pięknie!